Online: 1

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Berlin świątecznie 2016

Witam Państwa bardzo serdecznie na świątecznej stronie Berlimix.net
Czas świątecznych jarmarków, zwanych w Niemczech Weihnachtsmarkt, należy do najciekawszych w roku. Ulice i gmachy są pięknie oświetlone, a na głównych placach swoje stoiska ze świątecznym asortymentem rozstawiają liczni handlarze. Późne popołudnie lub wieczór to najlepsza pora, by w pełni docenić urok spacerów pośród kolorowych kramów z pachnącymi piernikami, świeżo prażonymi migdałami i grzanym winem. Na zbliżające się święta można wówczas poszukać oryginalnego drobiazgu dla najbliższych czy tradycyjnych ozdób na choinkę i dekoracji do mieszkania. Nierzadko wystawcy próbują zaskoczyć swoich klientów prezentując nieco mniej konwencjonalne podejście do rodzinnych uroczystości. I tak obok ozdobnych świec, figurek aniołków czy kalendarzy adwentowych można nabyć matrioszki w formie św. Mikołaja, czekoladowe narzędzia i śrubki czy mydła w kształcie kolorowych babeczek.
 
W Berlinie jest co najmniej kilkanaście miejsc, gdzie duże jarmarki są czynne codziennie. W adwentowe weekendy ich liczba i różnorodność tematyczna znacznie wzrasta. Sa jarmarki dla ekologów, wegetarian, miłośników regionalnych produktów czy czekolady. Dalej jarmarki artystyczne z unikalną ofertą lokalnych twórców, wreszcie jarmarki z różnych regionów i okresów historycznych, jak średniowieczne obozowiska, w klimacie wiktoriańskiej Anglii, skandynawskie, rosyjskie, itd.

Zabraniam kopiowania powyższego tekstu (lub jego fragmentów), umieszczania go w katalogach, ofertach biur podróży, szkół, instytucji, na stronach internetowych, przywłaszczania sobie fragmentów treści (zmieniając kilka słów) i podpisując go jako własny! Przestańcie w końcu kopiować pierwsze zdania i dla "niepoznaki" zmieniać dwa słowa. Czy tak trudno zapytać się o zgodę i dołączyć mój link do Waszego artykułu?
 
Szanowni 'redaktorzy i dziennikarze' portali wszelakich
Na mojej stronie znajdują się autorskie teksty. Powstały one na podstawie wymienionych źródeł, osobistych przeżyć, obserwacji i własnej wiedzy. Nie kradnij czyjejś własności intelektualnej. Nie kopiuj bezmyślnie całych akapitów, zmieniając kilka słów i podpisując się pod nim własnym nazwiskiem. Jeśli tworzysz artykuł w oparciu o informacje zawarte na tej stronie, należy podać źródło, to jest autora, aktywny link z tytułem i datę. Przepisany tekst z kilkoma zmienionymi słowami i własnymi wstawkami to nadal plagiat! Administrator Berlimix.net współpracuje z kancelarią prawną, wyspecjalizowaną w ochronie praw autorskich. Autorką wszystkich tekstów na portalu jest Joanna Maria Czupryna (przewodnik po Berlinie). Kontakt z autorką.

 

weihnachtsmarkt berlin Jako przewodnik chciałabym serdecznie zaprosić do odkrywania Berlina w jego świątecznym wydaniu. Z adwentem jak i samymi świętami związane jest wiele historii, anegdot i opowiadań. Skąd się wzięły wieniec i kalendarz adwentowy, dlaczego Niemcy wieszają na choinkach ogórki, który region uznawany jest "Krainę Świąt Bożego Narodzenia", to tylko niektóre motywy, o których możemy porozmawiać podczas zwiedzania.
Zapraszam rodziny i małe grupy do wspólnych spacerów po jarmarkach Berlina, do odkrywania sekretów przygotowania grzanego wina czy produkcji kunsztownych drewnianych ozdób. Dla najmłodszych niespodzianki. Zobacz świąteczną ofertę 2016.
 
Joanna Maria Czupryna - przewodnik po Berlinie i Poczdamie
- autorka przewodnika po Berlinie (ExpressMap Polska, III wydanie 2015) - "Berlin 3 w 1"
  uhonorowany Nagrodą Magellana! - I miejsce w kategorii "przewodnik ilustrowany" w 2009 roku
- absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (specjalizacja: polityka i ekonomika turystyki)
Tel: +48 603 29 39 89 / +49 176 653 250 29
Mail: adres mailowy otworzy się w programie pocztowym
 

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2014-2016 by Viator Polonicus   |   Design inspired by VistaFeel  |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
Współpraca  |   Berlimix.net  |   Blog przewodnika po Berlinie